Pradžios mokykla Gardino gatvėje

Trumpai apie objektą

Tarpukariu pamažu gerėjant krašto ekonominei situacijai, XX a. 4 deš. daugiau dėmesio imta skirti ir švietimo įstaigų materialinei padėčiai. Mokyklos, iki tol dažniausiai veikusios tam nepritaikytose ir ankštose patalpose, pradėtos aprūpinti naujais, erdviais ir funkcionaliais pastatais.

1936 m. buvo patvirtintas V. Bitės parengtas šešių komplektų pradžios mokyklos prie Gardino (dabar Gumbinės) gatvės projektas.

Tai kampinio plano mūrinis dviejų aukštų pastatas su pusrūsiu, kurio architektūroje kartojasi V. Bitės mėgstami elementai. Pagrindiniame fasade akcentuota nežymiai nuo centro į šoną pastumta įeigos iškyša ir joje stogeliu pabrėžtas centrinis įėjimas, kitų fasadų kompozicijoje dominuoja bendru apvadu apjuostos horizontalios langų eilės.

Patalpų sistema koridorinė, klasės erdvios. Pirmame pastato aukšte įrengtos trys mokymosi ir viena rankdarbių klasė, mokytojų kambarys, raštinė ir koridorius, antrame aukšte – trys klasės, koridorius ir didelė salė. Pusrūsyje suprojektuota rūbinė, mergaičių ir berniukų tualetai, katilinė, sargo kambarys ir kas tuo metu mokykloms buvo visiškai nauja – slėptuvė.

Sovietiniu laikotarpiu pastatas buvo rekonstruotas, pristatytas trečias aukštas. Šiuo metu čia įsikūręs Šiaulių jaunųjų technikų centras. 

Aktuali informacija

Šiaulių jaunųjų technikų centras

Dalintis: