Antano Juškaus namas

Trumpai apie objektą

1932 m. Vilniaus ir Bažnyčios (dabar Vasario 16-osios) gatvių kampe buvo pastatytas prekybininkui Antanui Juškui priklausęs mūrinis 3 aukštų namas. Naujas pastatas puikiai derėjo prie esamo ištaigingo vienos iš pagrindinių miesto sankryžų užstatymo. Čia savo namus turėjo kiti stambūs Šiaulių verslininkai: „Birutės“ šokolado fabriko savininkas Vladas Vaitkus ir Stasys Pocius, iš kurio pastatą vėliau nupirko ir kitiems nuomojo dešrų dirbtuvės savininkas Boleslovas Stankus. 
A. Juškaus namas pasižymėjo modernizmo architektūrai būdinga estetika. Pastato fasaduose dominavo aklinos plokštumos, bendrais apvadais sujungtos horizontalios antrojo ir trečiojo aukštų langų juostos, pirmajame aukšte prekybinę funkciją pabrėžė erdvios vitrinos. Pastato kompozicijoje išsiskyrė fasadų susikirtime įkomponuotas lenktų formų erkeris. 
Pastatas dažnai buvo vadinamas A. Juškaus prekybos ir rūbų gamybos namais. Čia veikė paties savininko siuvykla bei jo žmonos dantų gydytojos Onos Griciūtės-Juškuvienės kabinetas, akcinės bendrovės „Batas“ avalynės krautuvė bei kelios kitos smulkios įmonės. Pastate taip pat buvo sąjungos „Jaunoji Lietuva“ būstinė. Antrojo pasaulinio karo metais buvo įsikūrusi sovietų karinė komendantūra.

Dalintis:
Translate »