Trumpai apie objektą
Apie 1930 metus, adresu P. Višinskio g. 12, Šiauliai, buvo pastatytas Simonui ir Raisai Volpertams priklausęs pastatas. Jame odos ir veneros ligų gydytoju dirbęs S. Volpertas buvo įsteigęs ir savo privačią kliniką.
Lakoniškos modernistinės architektūros pastatas susidėjo iš dviejų dalių, iš kurių viena buvo vieno, kita – dviejų aukštų. Nors duomenys nėra patvirtinti, bet kalbama, kad pastatą projektavo vokiečių architektas Erichas Mendelsonas, Postdamo observatorijos ir kitų žymių projektų autorius.
Pasakojama, kad architektas ir pats yra lankęsis Volpertų namuose. Sako, kad čia svečiavosi ir garsūs užsienio šalių muzikantai, gydytojai, tarp jų ir žydų profesorius Mincas.
Siekiant išlaikyti klinikos paciantų konfidencialumą dėl delikataus jų sveikatos problemų pobūdžio, pastatas esą buvo projektuotas taip, kad klinikos lankytojai neturėtų galimybių vieni kitų sutikti. Aptariamu laikotarpiu ne tik pastato architektūra pasižymėjo modernumu, bet ir namų beu klinikos įranga buvo moderni. Teigiama, kad S. Volpertas pirmasis Lietuvoje įsigijo ir pradėjo naudoti rentgeno aparatą. Markas Petuchauskas prisimena, kad Volpertų namuose buvo įrengtas žiemos sodas, į kurį buvo patenkama tiesiai iš svetainės pro stiklines duris.
1940 m. į Volpertų namus įsikraustė Raudonosios armijos, vėliau – vokiečių komendantas, o sovietmečiu čia veikė slaptas vyriausybinis viešbutis.
Nuo 1989 m. pastate įsikūręs Lietuvos žydų kultūros draugijos Šiaulių skyrius.
Gydytojo Simono Volperto klinika ir gyvenamasis namas P. Višinskio gatvėje, Šiauliuose. Aut. nežinomas, XX a. 4 deš. Gydytojo Simono Volperto klinika ir gyvenamasis namas P. Višnskio gatvėje, Šiauliuose. Aut. Gerardas Bagdonavičius, XX a. 4 deš. P. Višinskio gatvės Šiauliuose perspektyva. Dešinėje matyti gydytojo Simono Volperto klinikos ir gyvenamojo namo fragmentas. Aut. nežinomas, XX a. 4 deš.