Mordelio daugiabutis

Trumpai apie objektą

1938 metais Dvaro gatvės ir Aušros alėjos kampe, Šiauliuose, buvo pastatytas visus didmiesčio standartus atitinkantis mūrinis keturių aukštų pastatas. Tai buvo bene didžiausias gyvenamasis namas Šiaulių mieste. Pastato projekto autorius nėra tiksliai žinomas, spėjama, kad tai galėjo būti inžinieriaus Anatolijaus Rozembliumo kūrinys.

Namo savininkas Hiršas Elijas Mordelis buvo Frenkelio odų fabriko ir akcinės bendrovės „Batas“ generalinis direktorius. Prabangus nuomojamų butų namas buvo įrengtas pagal paskutinę to meto technikos madą. Keturių-penkių kambarių butai su pagalbinėmis patalpomis turėjo visus patogumus, o name įrengti liftai buvo pirmieji Šiauliuose. Dviejų sekcijų pastatas turėjo dvi pagrindines laiptines, kurias dar dubliavo dvi ūkinės laiptinės su įėjimais iš kiemo pusės.

Keturių aukštų mūrinis pastatas buvo kampinio plano. Jo kompozicijoje dominavo simetriškas Aušros alėjos gatvės fasadas. Santūrios ir lakoniškos architektūros pastatas dažnai buvo kritikuojamas dėl langų formos ir monotoniško jų išdėstymo. Pastato konstrukcijos kombinuotos – mūras ir gelžbetonis. Iki mūsų dienų dalinai išlikę pastato interjerai. 

Dalintis:
Translate »
Skip to content