Pašto rūmai

Trumpai apie objektą

1939 metais, adresu Aušros alėja 42, Šiauliai, buvo pastatyti nauji Pašto rūmai. Pastato projektą 1938 metais parengė žymus to meto ryšių įstaigų, ypač pašto pastatų, projektuotojas architektas Klaudijus Dušauskas-Duž. Pagal jo projektus tarpukariu buvo pastatytos pašto įstaigų buveinės Raseiniuose, Zarasuose, Nidoje, Šančiuose ir kt.

Naujasis Šiaulių miesto pašto pastatas buvo pastatytas buvusio miško medžiagos sandėlio vietoje. Į naujas patalpas paštas persikėlė 1938 m. rugsėjo 18 d. Pradžioje čia jam buvo skirti tik du aukštai, nes trečiajame aukšte buvo laikinai įsikūręs iš aneksuotos Klaipėdos atkeltas Prekybos institutas. 1940 m. balandžio 13 d. įvyko iškilmingos naujų pašto rūmų įšventinimo iškilmės ir čia įsikūrė apie šimtas penkiasdešimt Šiaulių Pašto, telefono ir telegrafo įstaigos darbuotojų.

Erdvus trijų aukštų pašto pastatas buvo kampinio L raidės formos plano. Plokščiame fasade buvo išryškintas masyvus granitinis cokolis ir įėjimo portalas. Į pastatą vedė platūs įgilinti ir akmeninėmis plokštėmis apdailinti laiptai. Kompozicijoje vyraujančios horizontalios langų eilės kontrastavo su tarp langų įkomponuotomis reljefinėmis vertikalėmis. Naujasis pastatas organiškai derėjo prie jau esamo aplinkinio Aušros alėjos užstatymo estetikos.

Iki mūsų dienų pastatas išlaikė savo pirminę architektūrinę išraišką, viduje jaučiasi modernistinės architektūros interjero erdvė ir struktūra. Sovietmečiu, atnaujinant pastato interjerą, išliko beveik nepakeista klientų aptarnavimo salės erdvė, išsaugota funkcionaliai išspręsto viršutinio salės apšvietimo struktūra.

Dalintis:
Translate »
Skip to content