Šiaulių apskrities savivaldybė

Trumpai apie objektą

1935 m. Sukilėlių ir Vilniaus gatvių kampe buvo pastatyti nauji Šiaulių apskrities savivaldybės rūmai. Erdvų dviejų aukštų kampinio plano pastatą naujojoje miesto dalyje suprojektavo inžinierius V. Bitė.

Rūmai susidėjo iš dviejų gatvių sankirtoje stačiu kampu sujungtų flygelių. Korpuso prie Sukilėlių gatvės pirmame aukšte įsikūrė raštinė, braižykla, inžinierių kabinetai bei posėdžių salė, o Vilniaus gatvės korpuso pirmame aukšte buvo suplanuota rūbinė, sargų, technikos darbuotojų ir svečių kambariai. Svarbiausios Šiaulių apskrities savivaldybės rūmų patalpos buvo išdėstytos antrame pastato aukšte. Rūsyje buvo įrengti sandėliai ir katilinė.

Rūmai buvo pastatyti iš patvarių medžiagų: naudotas betonas, geležinės sijos, stogas uždengtas cinkuota skarda. Pastato išorėje išsiskiria vertikaliomis mentėmis suskaidyta apvalioji dalis, kurioje įrengtas pagrindinis įėjimas, vedantis į vestibiulius ir laiptines. Šoninius korpusus optiškai ilgina horizontalios langų juostos, sujungtos su bendrais apvadais.

Pastatas nukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą: nudegė jo stogas, buvo išplėštos patalpos. Pokariu pastatas rekonstruotas – pristatytas trečias aukštas, kiek vėliau kiemo gilumoje pastatytas priestatas.

Iki mūsų dienų pasikeitė ne tik pastato eksterjeras, bet neišliko ir interjero. Tarpukariu tai turėjo būti vienas iš ištaigingiausių miesto pastatų. Apskrities savivaldybės rūmus puošė mozaikinio betono laiptinės, vestibiulių grindys buvo metlacho plytelių, kabinetuose suklotas ąžuolo parketas, kitur – pušų lentos. Per rekonstrukcijas šie patalpų apdailos ir dekoravimo elementai buvo sunaikinti.

Dalintis:
Translate »
Skip to content