Bronius Poškus

Biografija

Apie tarpukario laikotarpiu Šiauliuose gyvenusį Bronių Poškų yra žinoma labai nedaug. Nėra tikslių duomenų apie jo gimimo ir mirties aplinkybes, išsilavinimą, šeimyninę padėtį ir pan.

Aišku tik tai, kad XX a. trečiajame ir ketvirtajame dešimtmetyje jis vertėsi avalynės gamyba ir prekyba. Panašu, kad amatininko ir komersanto verslas B. Poškui sekėsi tikrai gerai. Augant gamybos ir pardavimų apimtims, jo parduotuvė kėlėsi iš vienų patalpų  į kitas, greičiausiai didesnes. Žinoma, kad iš pradžių B. Poškaus avalynės krautuvė veikė adresu Vilniaus gatvė 160, Šiauliai, vėliau buvo perkelta į Vilniaus ir Varpo gatvių kampą.

Galiausiai, XX a. ketvirtojo dešimtmečio antroje pusėje, B. Poškus pasistatė didelį trijų aukštų nuomojamų butų daugiabutį Vilniaus ir Dvaro gatvių kampe. Tame pačiame name savininkas įkurdino ir savo avalynės dirbtuves bei krautuvę.

Tarpukario spaudoje skelbiamose B. Poškaus produkcijos reklamose jo pagaminta avalynė vadinama pigiausia ir geriausia. B. Poškaus gaminama avalynė buvo kokybiška ir paklausi, ja puošėsi ir miestietės, ir pasiturinčios ūkininkaitės.

B. Poškus rūpinosi savo verslo įvaizdžiu. Jo dirbtuvėse pagaminta avalynė buvo pakuojama į specialias B. Poškaus logotipu pažymėtas dėžes, taip pat buvo rūpinamasi skoningu krautuvės vitrinų apipavidalinimu. Yra užuominų, kad B. Poškaus avalynės parduotuvės vitrinomis kažkuriuo metu rūpinosi žymiausias Šiaulių dailininkas Gerardas Bagdonavičius.

Dalintis:
Translate »
Skip to content