Feinbergai

Biografija

Manoma, kad Esteros Leichaitės ir Jankelio Feinbergo šeima į Šiaulius atvyko dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą. Feinbergai čia atsikėlė iš Varnių, kur vertėsi prekyba ir laikė smuklę. Dar gyvendama Varniuose ir jau atsikėlusi į Šiaulius Feinbergų šeima susilaukė penkių vaikų: Mono, Lenos, Fridos, Rozos ir Izraelio.

Manoma, kad iš pradžių Feinbergai apsigyveno kitoje Tilžės gatvės pusėje nei tarpukariu jų valdytas sklypas. Iš turimos ikonografijos matyti, kad tuo metu toje vietoje veikė vaistinė, tačiau nėra tikslių žinių ar ji galėjo priklausyti Feinbergams.

XX a. trečiojo dešimtmečio viduryje kitame Vilniaus ir Tilžės gatvių kampe (Vilniaus g. 140, dab. Fotografijos muziejaus vietoje) Feinbergai pasistatė dviejų aukštų medinį vaistų sandėlį, kuriame veikė ir kosmetikos bei parfumerijos prekyba. Nuo to laiko farmacinė veikla tapo neatsiejama Feinbergų šeimos dalimi.

Apie 1933 m. medinis Feinbergų vaistų sandėlis sudegė. Jo vietoje pastatę mūrinį pastatą, Feinbergai ir toliau plėtojo farmacinę veiklą.

Jankelio Feinbergo įsteigto vaistų sandėlio veiklą po jo mirties perėmė ir tęsė už farmacininko Arono Zeigarniko ištekėjusi dukra Lena Feinbergaitė-Zeigarnikienė.

Dar vieną vaistinę, adresu Tilžės gatvė 180, Šiauliai, atidarė chemijos mokslus baigęs vyriausias sūnus Monas Feinbergas. Kurį laiką šios vaistinės bendrasavininku buvo ir M. Feinbergo sesers Rozos Feinbergaitės vyras Abraomas Šatcas.

 Vėliau Rozos ir Abraomo Šatcų šeima persikėlė gyventi į Rygą ir savo nuosavą farmacijos verslą pradėjo ten.

 Bene daugiausiai šioje srityje pasiekė jauniausias Feinbergų sūnus Izraelis. 1926 metais jis išvyko gyventi į Palestiną, bet vėliau sugrįžo į Europą. I. Feinbergas  baigė farmacijos studijas Strasbūre bei turėjo vaistinę Roanne ir Paryžiuje.

Dalintis:
Translate »
Skip to content