Vlado Bitės namas

Trumpai apie objektą

1930 metais, adresu Aušros al. 15A, Šiauliai, buvo pastatytas dviejų aukštų ir dviejų butų gyvenamasis namas su aukštu pusrūsiu. Pastato projekto autorius – miesto inžinierius Vladas Bitė.

Senieji Šiaulių miesto gyventojai dažnai pasakoja pikantišką istoriją apie tai, kaip su užsakovu derindamas pastato projekto detales inžinierius pamilo jo dukrą ir ją vedė. Po 1930 m. gruodį įvykusių V. Bitės ir Bronislavos Vitkutės vestuvių jaunosios tėvas neseniai pastatytą pastatą padovanojo jaunai šeimai. Taip pastato projekto autorius tapo ir namo šeimininku.

Kurį laiką pastato antrajame aukšte veikė gydytojo Juozo Lunco moterų akušerijos ligoninė.

Pastato fasade vyrauja ir kitiems V. Bitės projektuotiems pastatams būdinga dinamiška tūrių ir linijų kompozicija. Pastatas stačiakampio plano, galiniame fasade yra dvi įeigos, kurias skiria laiptinės tūris su dviem siaurų aukštų langų poromis. Kiemo įeigą pabrėžia kolona paremtas pusapskritis balkonas-stogelis. Gatvės fasade vyrauja langų eiles jungiančios horizintalios juostos.

Kelerių metų bėgyje greta savo gyvenamojo namo V. Bitė suprojektavo kelis didelius administracinės ir visuomeninės paskirties pastatus: Šiaulių apygardos Ligonių kasų rūmus bei Lietuvių Tautininkų sąjungos namus.

Pastatas stipriai nukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą, bet pokariu buvo atstatytas.

Dalintis:
Translate »
Skip to content